لابیاپلاستی


جراحی زیبایی واژن از جراحی های زیبایی است که اغلب خانم ها تمایل به انجام آن دارند که اصطلاحا به آن جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی گفته میشود.عمل جراحی لابیاپلاستی که جراحی پلاستیک بر روی لابیا ( لبه های اطراف واژن ) است، به منظور تغییر شکل و اندازه ی لابیا صورت می پذیرد. همچنین در برخی مواقع به منظور ایجاد تقارن بین لبه های واژن صورت می پذیرد. این عمل می تواند به تنهایی و یا به همراه جراحی واژینوپلاستی انجام گیرد..

چه کسانی برای انجام لابیاپلاستی مناسب هستند؟ خانم هایی که تعداد زیادی زایمان داشته اند برای انجام این عمل بسیار مناسب هستند. همچنین افرادی که دارای لابیامینورهای بزرگی هستند ( لبه های اطراف دهانه واژن آنها بزرگ و پهن است ) می توانند این جراحی را انجام دهند و با اینکار ناحیه ی تناسلی خود را جوانسازی کنند. همچنین کسانی که دارای درد و مشکلات جنسی هستند برای انجام این جراحی گزینه ی مناسبی هستند.

عوارض جراحی لابیاپلاستی : خوشبختانه جراحی لابیاپلاستی دارای عوارض خاصی نیست اما در برخی از اشخاص که حساس می باشند ممکن است کمی تورم وحساسیت در زمان نزدیکی ایجاد نماید که پس از گذشت مدت زمانی برطرف می شود .دکتر سیما رضازاده متخصص زنان و زایمان بیان می کنند که اگر این جراحی در مراکز معتبر و نزد پزشک متبحر انجام شود ، هیچ گونه عارضه ای و مشکلی برای بیمار پس از جراحی ایجاد نمی شود .


۱- انواع جراحی پلاستی
مونس پلاستی واژینوپلاستی هاپمنوپلاستی لبیوپلایستی افزایش G- spot برداشتن پوست یا روکش کلیتوریس فرونوپلاستی پرینوپلاستی و درمان ترکیبی موارد فوق برخی از نکات مهم که اشخاص باید بدانند: چین و چروک دستگاه تناسلی در اشخاص امری طبیعی می باشد ، بنابراین این تصور اشتباه می باشد که براثر خود ارضایی امر رخ داده است .میل جنسی ارتباطی با اندازه لبهای کوچک تناسلی ندارد .
دلایل انجام لابیاپلاستی : اصلاح نمودن عدم تقارن لبیاها کاهش یافتن تحریک کلیتوریس از بین بردن چین وچروک پوستی لابیاها ایجاد کردن دستگاه تناسلی زیبا تکنیک های لابیاپلاستی تکنیک برداشتن :در تکنیک برداشتن، به طور کامل لابیامینور برداشته می شود .تکنیک wedge :طی آن بافت اضافی لابیا به صورت wedge برداشته می شود .برداشتن قسمت مرکزی لابیااین تکنیک شامل برداشتن deepitelizatio و پوشش آن به طوری که حاشیه اطراف کاملا سالم و طبیعی مانده و ترمیم شود .

برخی از مواردی که ممکن است در پس از جراحی لابیاپلاستی اتفاق بیافتد :احساس درد کمی پس از لابیاپلاستی حین انجام فعالیت روزانه احساس ناراحتی زمان انجام ورزش احساس درد در زمان مقاربت احساس کمی ناراحتی لازم به ذکر است احساس درد و ناراحتی کاملا امری طبیعی است ولی جای نگرانی نمی باشد زیرا پس از گذشت مدت زمانی این درد و ناراحتی از بین می رود .برخی از بانوان تمایل دارند در حین جراحی لابیاپلاستی پزشک معالج کلاهک روی کلیتوریس را کوچک تر کند ، این امر را می توان همزمان با عمل لابیاپلاستی انجام داد .


2- توضیحاتی در خصوص جراحی لابیاپلاستی :
دکتر سیما رضازاده متخصص زنان و زایمان بیان می کنند که عمل جراحی لابیاپلاستی نیازی به بستری شدن ندارد بلکه به شکل سرپایی انجام می شود .این جراحی را می توان به شکل سرپایی انجام داد ، اما اگر بیمار بخواهد با بیهوشی عمومی می توان این جراحی را انجام داد .تکنیک های که دکتر سیما رضازاده در جراحی لابیاپلاستی انجام می دهند :
TRIM Techniqe در این تکنیک دکتر سیما رضازاده با کلامپ نمودن لبهای داخلی برش را ایجاد می نماید ، سپس به بخیه لبها می پردازد ، به طور میانگین این جراحی یک ساعت به طول می انجامد .WEDGE Techniqeدر این تکنیک جراحی دکتر سیما رضازاده جراح زیبایی واژن با استفاده از برش V شکل بیشترین بافتی را که در لبه های لبیامینور می شود ایجاد می کند ، این عمل نسبت به عمل قبلی نیاز بیشتری زمان برای جراحی دارد ، اما از نظر ظاهری نتایج بهتری حاصل می شود .

علت های گوناگونی در خصوص ایجاد شدن اختلال در لب های کوچک و یا لب های بزرگ وجود دارد در ذیل به بیان این عوامل ایجاد کننده می پردازیم :بالا رفتن سن تغییرات متعدد در کاهش یا اضافه وزن انجام مقاربت های جنسی متعدد ژنتیک زایمان طبیعی مشکلات مادرزادی تکنیک های گوناگون لابیاپلاستی : V-Wedge resection / Modified V-Wedge Resection در این تکنیک جراحی لابیاپلاستی جراح متخصص زیبایی زنان کناره های لب های که کوچک می باشند را به شکل V بر می دارد ، در این تکنیک سعی می شود مقدار بسیار کمی از بافت لبیا برداشته شود ، البته مقدار برداشت بافت را پزشک با توجه به بافت لبیا بیمار تعیین می کند و این میزان برداشت برای هر بیمار متفاوت است .


نحوه ی انجام عمل لابیاپلاستی
جراحی زیبایی لابیاپلاستی با بی حسی موضعی انجام می شود و درد زیادی ندارد. همچنین دوره نقاهت آن کوتاه مدت خواهد بود چرا که در این ناحیه گردش خون بسیار بالا است. دوره ی نقاهت بعد از این عمل حدود سه روز خواهد بود و بعد از آن با انجام توصیه های پزشک متخصص جراحی زیبایی زنان، می توانید به زودی به بهبودی کامل برسید.لابیاپلاستی بدون جراحی برخی از مراجعین دکتر سیما رضازاده متخصص زنان و زایمان این سوال را مطرح می کنند که آیا لابیا پلاستی بدون انجام برش امکان پذیر می باشد یا خیر؟یکی از روش های جدید لابیاپلاستی که با دستگاه مخصوصی انجام می شود روش سافتنینگ می باشد که در این روش با استفاده از وسیله ای مخصوص سافلینگ، لابیا ها بدون ایجاد برش و بخیه زدن تراش داده می شود باید به این نکته اشاره کرد که انجام این روش لابیاپلاستی برای افرادی مناسب می باشد که اندازه لابیاهای آن ها کوچکتر از یک سانت و یا خواستار تغییر شکل و تغییر رنگ لابیا می باشند
توصیه های دکتر رضازاده پس از جراحی لابیاپلاستی : پس از عمل لابیاپلاستی در صورت مشاهده افزایش تورم و کبودی به پزشک مراجعه نمایید .پس از عمل لابیاپلاستی در محل بخیه ها با مشاهده ترشح زرد یا سبز حتما به پزشک مراجعه نمایید.در صورت بوی بد واژن حتما به پزشک مراجعه نمایید .


برداشتن کلاهک کلیتوریس ::
در برخی از موارد در زمان مقاربت جنسی پوست ضخیم کلیتوریس بسیار آزار دهنده است بنابراین با انجام عمل لابیاپلاستی می توان به درمان آن پرداخته شود ، عمل لابیاپلاستی علاوه بر رفع مشکل فوق سبب زیبایی ظاهری دستگاه تناسلی می شود .هزینه جراحی لابیاپلاستی : همان گونه که هیچ یک از جراحی های زیبایی شامل بیمه نمی شود عمل جراحی لابیاپلاستی نیز شامل بیمه نمی شود ، هزینه جراحی با توجه به نیازهای هر شخص متفاوت می باشد و نمی توان هزینه دقیقی را برای آن بیان کرد .
شما عزیزان اگر قصد انجام عمل جراحی زیبایی واژن و یا جراحی لابیاپلاستی را دارید می توانید با شماره های مطب دکتر سیما رضازاده جراح زیبایی زنان تماس حاصل فرمایید .مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی نیاز است که مراقبت هایی بعد از جراحی لابیاپلاستی انجام شود تا فرد زودتر به بهبودی کامل دست یابد. برخی از این اقدامات عبارتند از:استفاده از کمپرس سرد به مدت دو روز استفاده از پماد تتراسایکلین به مدت دو روز جلوگیری از ورزش تا 3 هفته بعد از عمل عدم نزدیکی جنسی به مدت یک ماه بعد از عمل لابیاپلاستی


تغذیه پس از عمل لابیاپلاستی :
پس از جراحی لابیاپلاستی نیاز است شخص در رژیم غذایی خود یکسری نکات را انجام دهد .دکتر سیما رضازاده توصیه می کند پس از جراحی لابیاپلاستی مصرف مایعات را افزایش دهد ، اگر شخص پس از جراحی رژیم غذایی مناسب را رعایت نکند ممکن است به یبوست مبتلا شود ، در نتیجه در بخش ناحیه تناسلی ممکن است با درد مواجه شود . مصرف غذاهای تند و پرچرب بهتر است برای مدتی استفاده نشود .پس از جراحی لابیاپلاستی شخص باید روزانه محل جراحی را با ژل شست و شو دهد و خشک نماید .دکتر سیما رضازاده متخصص زنان و زایمان توصیه می کنند اگر بیمار به مدت یک ماه پس از جراحی با درد مواجه شد هر چه سریع تر به پزشک مراجعه نماید .در صورتی که پس از جراحی لابیاپلاستی در خصوص تغذیه لابیاپلاستی سوال داشتید می توانید با مطب دکتر سیما رضازاده جراح زیبایی زنان مراجعه کرده .
نقش جراح در جراحی لابیاپلاستی برخی از زنان بدلیل انتخاب نادرست جراح پس از انجام جراحی لابیاپلاستی دچار مشکلات فراوانی می شوند برخی از پزشکان تخصص کافی در انجام این جراحی ندارند و اقدام به انجام این جراحی می کنند که در این صورت نتنها باعث زیبا نشدن ناحیه تناسلی بلکه می توانند باعث عدم تقارن و بروز مشکلات جدی در ناحیه تناسلی شوند.جراح مهمترین اصل در جراحی زیبایی است که در صورت نداشتن تخصص کافی حتی اگر از بهترین دستگاه استفاده کند نتیجه دلخواه دریافت نمی شود.در صورت انجام نادرست جراحی لابیاپلاستی ممکن است عدم تقارن، کند شدن کامل لابیا و مشکل در ارگاسم ایجاد شود.


کاهش یافتن میل جنسی پس از جراحی لابیاپلاستی :
متاسفانه این باور غلط وجود دارد که پس از جراحی لابیاپلاستی شخص با کاهش میل جنسی روبرو است ، دکتر سیما رضازاده متخصص زنان و زایمان بیان می کنند که این تصور کاملا اشتباه است .تحریک جنسی در بانوان در نقاط مختلف انجام می شود ، لابیاها چه دارای سایز بزرگ باشند و یا کوچک به یک اندازه میل جنسی را بالا می برنند ، حتی این امر ممکن است اتفاق بیافتد اگر شخص لابیاهای بزرگ داشته باشد از میل جنسی کمتری نسبت به شخصی که لابیاهای کوچکتر دارد برخوردار باشد .به همین دلیل باید بیان کردن لابیا کوچک می تواند در بالا بردن لذت مقاربت تاثیر گذار باشد و لذت مقاربت جنسی را دو برابر کند .با انجام جراحی لابیاپلاستی شخص نه تنها در زمان مقاربت جنسی لذت بیشتری می برد بلکه به آلت تناسلی زیبایی دستیابی پیدا می کند .
روش های مختلف لابیاپلاستی :
خوشبختانه روز به روز اطلاعات و تکنیک های پزشکی در حال افزایش و به روز رسانی است ، در خصوص لابیاپلاستی نیز تکنیک های مختلف و گوناگونی وجود دارد پزشک متخصص جراحی زیبایی زنان با توجه به بررسی های که انجام می دهد یکی از تکنیک های لابیاپلاستی را برای بیمار انتخاب می نماید ، فقط پزشک متخصص می تواند انتخاب نماید کدام تکنیک لابیاپلاستی برای شخص مناسب تر است ، درتمامی تکنیک های لابیاپلاستی پزشک مقداری از لب های بزرگ و کوچک را بر می دارد .

[easy-social-share buttons="google,pinterest,linkedin,tumblr,print,whatsapp,yahoomail,gmail,telegram" counters=0 style="button" point_type="simple"]